3 w 1

„Kruchy herbatnik, karmel i czekolada” cytat z reklamy popularnego batona. A jak to się ma do tematyki tego bloga? Otóż ma się 🙂

W naszym domu funkcjonuje podobne połączenie, choć rzadko bywa tak słodkie jak wspomniany wcześniej batonik. Co będziemy łączyć i co z tej mieszanki wyjdzie? Oczywiście ABBY!

Nie będziemy łączyć  ciastek, karmelu i czekolady a zwierzęta. Bawiąc się w twórcę nowego gatunku roboczo nazwiemy go szczekającym królikokotem a w skrócie maltańczyk ABBY.

Kot + Królik + Pies = Maltańczyk

Dlaczego akurat te zwierzęta i ich połączenie?

Biały_KotKOT – zwierze domowe o indywidualnym uosobieniu, lubiące chodzić własnymi ścieżkami. Ma swój własny charakter i trudno się dostosowuje do zasad innych, nie znosi wykonywania poleceń i sztuczek. Jest inteligentny i lubi wykorzystywać słabości właściciela. Lubi pieszczoty i głaskanie.

Pisz wymaluj, zachowanie naszego maltańczyka a była to definicja kota. Nasz maltańczyk ma swój indywidualny charakter jest cwany, inteligentny i lubi postawić na swoim. Jest przebiegły i spostrzegawczy, szybko zauważy naszą słabość lub gorszy dzień i łamie domowe zasady. Kocha pieszczoty ale nie stroni od zaczepek i zwariowanej zabawy. Gdyby nie szczekała uznałabym ją za kota.

160570_krolik_skala_zimaKRÓLIK- zwierzę z rodziny gryzoniowatych, charakteryzujące się długimi uszami, miłym w dotyku futerkiem i umiłowaniem gryzienia wszystkiego. Zwierze roślinożerne i wyjątkowo towarzyskie.

Miłe w dotyku futerko to niewątpliwy atut w wyposażeniu każdego maltańczyka. Abby swoim białym futerkiem bardzo nasz cieszy zwłaszcza wspominając zatrważająca ilość gubionej sierści jaką miała jej poprzedniczka Sonia (Golden). Miło wziąć ją na ręce bez obaw o jakieś pozostałości na ubraniu lub kanapie. Nie mniej umiłowanie do gryzienia jest równie denerwujące co zadowolenie z braku sierści w domu. Pod jej niepozorny pyszczek idzie wszystko, począwszy od zabawek i klocków lego, przez zjadanie których często wymiotuje, po chusteczki higieniczne czy ręczniki papierowe. Oczywiście zgubiony smoczek Filipka lub butelka, która wypadła mu z łóżeczka to rarytas do zgryzienia w sekundę. Na dodatek jej seksualny odruch wykonywany na czyjejś nodze sprawił ze coraz częściej zaczęliśmy do niej mówić „króliczyca” . I stąd w naszym maltańskim gatunku element królika:-)

119998_bialy-pies-akitaPIES definicja zwierzęcia towarzyszącego człowiekowi od milionów lat. Zwierzę to najczęściej wykorzystywane jest do celów pilnowania mienia i ochrony. Pies to również najlepszy przyjaciel człowieka i towarzysz życia. Zwierzę charakteryzujące się szczekaniem. Zalet psy mają tak wiele, ze nie sposób ich wymienić wszystkich.

Abby pasuje do tej definicji tylko w  zdaniu o psie towarzyszącym i szczekaniu. Ze względu na specyfikę rasy czyli jej wielkość i uosobienie nie możemy się po niej spodziewać umiejętności obronnych ale nie mniej wykazuje się pewną czujnością i powiedzmy chęcią obronności. U nas przejawia się to poprzez pilnowanie dzieci ale minusem jest fakt ze próbuje ich bronić przed własnymi rodzicami. Abby czasami ma takie „odpały” ze wskakuje na łóżko dzieci gdy idą spać  i warczy żeby do nich nie podchodzić. Na początku nas to śmieszyło ale potem musieliśmy ukrócić ten proceder ze względów wychowawczych. Abby zrobiła się wyjątkowo czujna od kiedy sąsiedzi z góry zaadoptowali psa. W ramach solidarności poszczekuje razem z psem sąsiadów lub popiskuje.

W ten oto sposób powstał nowy gatunek łączący w sobie cechy trzech zwierząt – MALTAŃCZYK. Niewątpliwy plus ze względów finansowo-organizacyjnych. Trzy zwierzęta za jednym zamachem, czyli mniejszy wydatek, bez klatki i kuwety oraz połączony proces wychowawczy w jednym. Chociaż u naszego maltańczyka ten proces nadal trwa i mam nieodparte wrażenie, że nigdy się nie skończy.

20160220_104558

20160218_101944

Nasza rodzina kocha ABBY za każde zwierzątko z osobna więc każdy może powiedzieć ze ma swoje ulubione a wszystkie razem składają się na jedno ABBY.